Pravna rešitev v 15 min za samo 29.90 €

V samo 15 minutah rešimo 90% vseh težav!

Poišči svojo pravico!

Pravnik na dlani
sklepanje pogodb v podjetju

Sklepanje pogodb v podjetju – kako se lotiti in na kaj paziti?

Sklepanje pogodb v podjetju je bistven del poslovanja, saj ureja pravna razmerja s strankami, dobavitelji in partnerji. Rutinski in nepravilni pristopi pri sklepanju pogodb lahko vodijo do številnih težav in sporov, zato je nujno, da podjetniki poznajo pravilne postopke in pomembnost skrbnega ravnanja pri tem procesu. Nikakor pa ni odveč tudi posvet z izkušenim pravnikom na področju gospodarskega prava.

Tisoč in ena vrsta pogodbe v podjetju

V podjetniškem svetu obstaja več vrst pogodb, ki so ključne za poslovanje. Med njimi je prodajna pogodba, pogodba o zaposlitvi, najemna pogodbe, pogodba o sodelovanju, pogodba o poslovodenju, sponzorska pogodba, pogodba o nerazkrivanju informacij (NDA) in razne licenčne pogodbe. Vsaka od teh pogodb ureja specifične vidike poslovanja in določa pravice ter obveznosti pogodbenih strank.

Niste povsem vešči pri pripravi pogodb, hkrati pa bi želeli, da je napisana tako kot mora biti, da bi s tem zavarovali tudi svoje pravice?

Pravnik na dlani je potem pravi naslov za vas.

Pravilno sklepanje pogodb v podjetju

Pomembnost pravilnega sklepanja pogodb je neizmerna, saj pogodba določa pravice in obveznosti obeh pogodbenih strank, kar zmanjšuje možnost nesporazumov in sporov. Jasno določeni pogoji v pogodbi podjetju pomagajo zavarovati svoje interese in zmanjšati tveganja, kar zagotavlja stabilno poslovanje.

Prav tako je pomembno vedeti, kdaj mora biti pogodba pisna. Pisna oblika je obvezna pri pomembnih in kompleksnih poslih. Manj pomembni posli lahko pogosto temeljijo na ustnih dogovorih, vendar je priporočljivo, da se tudi ti čim prej zapišejo, saj je tako posel natančno definiran. Hkrati pa pravilno sklepanje pogodb v podjetju deluje kot varovalo, če v prihodnosti pride do nesporazuma s stranko.

Zaposlovanje tujcev

Vsebina pogodb

Vsaka pogodba mora vsebovati ključne elemente, ki se razlikujejo glede na samo vrsto pogodbe. Pomembno je, da vedno vključite natančno identificiranje pogodbenih strank, predmet pogodbe, ceno in plačilne pogoje, rok izvedbe ter pravice in obveznosti obeh strank. Poleg tega morajo biti jasno določeni tudi odgovornost za napake in način reševanja sporov. Ne pozabite vključiti datuma in podpisa obeh pogodbenih strank, saj s tem zagotovite veljavnost in pravno zavezujočo naravo pogodbe.

Pri oblikovanju pogodbe je priporočljivo, da vključite tudi specifične klavzule, kot so določbe o višji sili, ki varujejo podjetje v primeru nepredvidenih okoliščin, ter določbe o varstvu osebnih podatkov, skladne z zakonodajo GDPR. Tako boste zagotovili, da je pogodba pripravljena za soočanje z različnimi situacijami in spremembami v poslovnem okolju.

Priprava pravilne pogodbe (takšne ali drugačne) zahteva znanje in tudi izkušnje. Ne belite si glave in dovolite, da pripravo pogodb uredi Pravnik na dlani – celovita pravna podpora za vaše podjetje.

Sklepanje pogodb v podjetju in pomoč pravnika

Sklepanje pogodb z ustrezno skrbnostjo, jasnimi določili in po potrebi pravno pomočjo zagotavlja stabilnost poslovanja, zmanjšuje tveganja in omogoča učinkovito reševanje sporov. Podjetniki se morajo zavedati pomembnosti tega procesa in se ga lotiti z vso potrebno pozornostjo. V določenih primerih je priporočljivo, da se podjetje obrne tudi na pravnega strokovnjaka kot je Pravnik na dlani. To velja zlasti za kompleksne pogodbe z večjimi finančnimi posledicami, pogodbe, ki vključujejo specifične pravne zahteve, primere z visokim tveganjem za spore in pogodbe z zapletenimi določbami o intelektualni lastnini. Pravnik lahko pomaga pri pripravi in pregledu pogodb ter zagotovi, da so vse določbe skladne z zakonodajo, kar podjetju omogoča, da se izogne pravnim pastem in zavaruje svoje interese.