Pravnik odgovarja: lahko sin po več kot 10 letih zahteva preživnino?
Pravnik odgovarja: tokratna tema pravnega odgovora je preživnina. Natančneje, kdaj lahko potomec še zahteva preživnino za nazaj.
Najemnik je oseba ali organizacija, ki pridobi pravico do uporabe nepremičnine, kot so stanovanje, hiša ali poslovni prostor, od lastnika (najemodajalca) v zameno za plačilo najemnine. Najemnik in najemodajalec skleneta najemno pogodbo, ki določa pogoje uporabe nepremičnine, trajanje najema, višino najemnine in druge pomembne določbe.
Najemniki morajo biti seznanjeni s svojimi pravicami in obveznostmi, ki izhajajo iz najemne pogodbe in veljavne zakonodaje. Priporočljivo je, da najemniki skrbno preberejo in razumejo vse pogoje najemne pogodbe pred podpisom in se v primeru nejasnosti ali sporov posvetujejo s pravnim strokovnjakom.
Zakaj Izbrati ‘Pravnik na Dlani‘?
Ne dovolite, da vas pravne težave obremenjujejo. “Pravnik na Dlani” je tu, da vam pomaga najti pot skozi pravne izzive, s strokovnim znanjem in osebnim pristopom. Kontaktirajte nas danes in si zagotovite mirnost, vedoč, da so vaše pravne zadeve v dobrih rokah.
Za pravni nasvet ali pripravo ustreznih dokumentov nas pokličite na 01 280 8000
Več pravnih nasvetov lahko poiščete na strani pravni nasveti tukaj.
Pravnik odgovarja: tokratna tema pravnega odgovora je preživnina. Natančneje, kdaj lahko potomec še zahteva preživnino za nazaj.
Pravnik odgovarja: odnos med najemikom in najemodajalcem je lahko kar razburljiv. Kaj lahko storite, če se najemniki ne želijo izseliti?
Oddaja poslovnih prostorov je ena izmed dejavnosti, ki prinaša posebna določila in smernice, ki se jih je potrebo držati.
Pravnik odgovarja: najemna razmerja so lahko prav zapletena. Možna je tisoč in ena situacija, vsaka pa je unikatna.
Z zakoni in posamezno najemno pogodbo so določeni stroški tako najemnika kot najemodajalca. Res plačujete le to kar morate?
Da si zagotovimo varno najemno izkušnjo je zelo pomembno, da je naša najemna pogodba napisano tako kot mora biti – kako?